Το πιο ασφαλές είναι να βασίζεστε στον εαυτό σας και στην πηγή εκκίνησης OSRAM BATTERYstart, που θα σας επαναφέρει γρήγορα στο δρόμο.
Χάρη στο συμπαγές σχεδιασμό τους, και οι τρεις πηγές εκκίνησης χωράνε εύκολα στο ντουλαπάκι του ταμπλό και είναι έτοιμες για χρήση.
Έχουν μικρά διαστάματα και χαμηλό βάρος, είναι εξοπλισμένες με υποδοχή USB και λειτουργούν ως PowerBank.
Φορτίζουν κινητά τηλέφωνα, φωτογραφικές μηχανές, τάμπλετ κ.λπ. Είναι εξοπλισμένες με φως LED που διευκολύνει τη σύνδεση με την μπαταρία τη νύχτα ή σε σκοτεινά γκαράζ.
Οι ενσωματωμένοι προστατευτικοί μηχανισμοί αποτρέπουν ζημιές και διασφαλίζουν την ασφάλειά σας (προστασία από αντιπολικότητα, υπερθέρμανση ή βραχυκύκλωμα).
Τα BATTERYstart είναι πηγές εκκίνησης για άμεση εκκίνηση, είναι κατάλληλα για βενζινοκινητήρες ή πετρελαιοκινητήρες.
- Μπαταρία 6.000 mAh - για μικρά και μεσαία οχήματα και βαν
- με κυβισμό βενζινοκινητήρα έως 3 l
- με λειτουργία powerbank, φως LED και υποδοχή USB
- για φόρτιση διαφόρων συσκευών
- χρόνος φόρτισης 2 ώρες
- Λειτουργία powerbank με γρήγορη φόρτιση, υποδοχή USB
- Γρήγορος χρόνος φόρτισης 2 ώρες - συμπεριλαμβανομένου καλωδίου φόρτισης micro USB
- Κατάλληλο για μικρά και μεσαία αυτοκίνητα και βαν βενζινοκινητήρες έως 3.0 L πετρελαιοκινητήρες έως 2.0 L
- Έξυπνες σφιγκτήρες για ασφαλή σύνδεση της πηγής εκκίνησης
- Προστασία από αντιπολικότητα, βραχυκύκλωμα και προστασία από υπέρταση
- Εξοπλισμένο με φως LED
| Αριθμός καταλόγου | OBSL200 |
|---|---|
| Αριθμός εξαρτήματος | OBSL200 |
| Κατασκευαστής | OSRAM |
| Αριθμοί EAN | 4052899620476 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας από [°C] | -20 °C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας έως [°C] | 40 °C |
| Τάση δικτύου (AC) [V] | 12 V V |
| Ρεύμα εκκίνησης (12V) [A] | 150 A |
| Χωρητικότητα μπαταρίας (πλήρης φόρτιση) [Ah] | 6 Ah |
| Χρόνος φόρτισης [ώρες] | 2 ώρες |
| Δείκτης | με υποφωτισμό |
| Ρεύμα αιχμής (12V) [A] | 300 A |
| Προστασία από βραχυκύκλωμα | ναι |
| Προστασία από υπερθέρμανση | ναι |
| Προστασία από αντιπολικότητα | ναι |
















