Το πιο ασφαλές είναι να βασίζεστε στον εαυτό σας και στην πηγή εκκίνησης OSRAM BATTERYstart, η οποία θα σας επαναφέρει γρήγορα στο δρόμο.
Χάρη στον συμπαγή σχεδιασμό τους, και οι τρεις πηγές εκκίνησης χωρούν εύκολα στη θήκη του ταμπλό και είναι έτοιμες για χρήση.
Έχουν μικρές διαστάσεις και χαμηλό βάρος, διαθέτουν υποδοχή USB και λειτουργούν ως PowerBank.
Φορτίζουν κινητά τηλέφωνα, φωτογραφικές μηχανές, tablet κ.λπ. Διαθέτουν φως LED που διευκολύνει τη σύνδεση με την μπαταρία τη νύχτα ή σε σκοτεινά γκαράζ.
Οι ενσωματωμένοι μηχανισμοί προστασίας αποτρέπουν ζημιές και εξασφαλίζουν την ασφάλεια σας (προστασία από αντιστροφή πολικότητας, υπερθέρμανση ή βραχυκύκλωμα).
Οι BATTERYstart είναι πηγές εκκίνησης άμεσης εκκίνησης, κατάλληλες για βενζινοκινητήρες ή πετρελαιοκινητήρες.
- 6 000 mAh μπαταρία - για μικρά και μεσαία οχήματα και βαν
- με κυβισμό βενζινοκινητήρα έως 3 λίτρα
- με λειτουργία powerbank, φως LED και υποδοχή USB
- για φόρτιση διαφόρων συσκευών
- χρόνος φόρτισης 2 ώρες
- Λειτουργία powerbank με γρήγορη φόρτιση, υποδοχή USB
- Γρήγορος χρόνος φόρτισης 2 ώρες - συμπεριλαμβάνεται καλώδιο φόρτισης micro USB
- Κατάλληλο για μικρά και μεσαία αυτοκίνητα και βαν με βενζινοκινητήρες έως 3.0 L και πετρελαιοκινητήρες έως 2.0 L
- Έξυπνοι ακροδέκτες για ασφαλή σύνδεση της πηγής εκκίνησης
- Προστασία από αντιστροφή πολικότητας, βραχυκύκλωμα και υπέρταση
- Εξοπλισμένο με φως LED
| Αριθμός καταλόγου | OBSL200 |
|---|---|
| Αριθμός ανταλλακτικού | OBSL200 |
| Κατασκευαστής | OSRAM |
| Αριθμός EAN | 4052899620476 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας [°C] | -20 °C |
| Μέγιστη θερμοκρασία λειτουργίας [°C] | 40 °C |
| Τάση δικτύου (AC) [V] | 12 V V |
| Ρεύμα εκκίνησης (12V) [A] | 150 A |
| Χωρητικότητα μπαταρίας (πλήρης φόρτιση) [Ah] | 6 Ah |
| Χρόνος φόρτισης [ώρες] | 2 ώρες |
| Ενδείκτης | με οπίσθιο φωτισμό |
| Μέγιστο ρεύμα (12V) [A] | 300 A |
| Προστασία από βραχυκύκλωμα | ναι |
| Προστασία από υπερθέρμανση | ναι |
| Προστασία από αντιστροφή πολικότητας | ναι |






